V ponedeljek, 21. 11. 2016, smo imeli učenci 9. a razreda tehniški dan. Obiskali smo Srednjo šolo za gostinstvo in turizem Novo mesto. Tam nas je pričakala svetovalna delavka, katera nam je predstavila šolo. Predstavila nam je programe, ki jih izvajajo na šoli, predmetnik ter življenje in delo na šoli. Po uvodu smo se razdelili v dve skupini. Prva skupina je odšla v kuhinjo, kjer smo kuhali različne dobrote. Pripravili smo dušena jabolka, piškotke, obložene kruhke iz bele pirine moke, namaze in še nekaj drugih jedi. Ko je minilo nekaj časa, sta se skupini zamenjali. Prva skupina je odšla v prostor za strežbo, kjer smo pripravljali različne koktajle. Tam smo se naučili kako pravilno postavimo krožnike, kozarce in pribor. Nato smo se preizkusili tudi v zlaganju prtičkov. Na koncu sta se obe skupini združili in poizkusili dobrote, ki smo jih pripravili s pomočjo dijakov. Med njimi sta bila tudi dva naša bivša učenca. Tehniški dan je bil poln novih spoznanj in je minil zelo hitro.

Tina Kernc, 9. a