Sezona 2020/2021

Mlajši učenci so spoznavali šolski vrt in ugotovili, katero sadje in zelišča lahko najdejo in poskusijo. Prostor je namenjen tudi ustvarjanju, saj smo zlasti v jesenskem času izkoristili lepe dni in imeli pouk na prostem. Naslednje leto bo še lažje, saj nam bo kivi delal senco.

Sezona 2019/2020

Delo na šolskem vrtu določa ritem narave, življenjskih procesov. Naša šola si prizadeva, da otroci spremljajo razvoj rastlin od semena do plodov. Poznavanje vrtnega ekosistema je temelj zdrave prehrane. Otroci vse več časa preživijo v virtualnih svetovih. Učence bomo poskušali navdušiti za sobivanje z naravo, spremljanje rasti in razvoja rastlin. Povpraševanje po kakovostnih in ekoloških izdelkih narašča, zato je pomembno, da otroci spoznajo, kako pomembna in dragocena dobrina je doma pridelana hrana.

Delo na vrt nam je spomladi onemogočila epidemija, zato smo uresničili le del naših načrtov. Upamo, da bo nam bo prihodnja sezona bolj naklonjena.