V petek, 10. maja 2019, se je v Semiču odvijalo regijsko tekmovanje otroških in mladinskih pevskih zborov Dolenjske, Bele Krajine in Posavja. Tekmovanje se je odvilo v dveh koncertih, kjer je nastopilo preko 420 otrok, razporejenih v 13 pevskih zborih.

Regijskega tekmovanja se je udeležil tudi naš starejši otroški pevski zbor OŠ Toneta Pavčka. Nastopilo je 27 pevcev 2., 3., 4. in 5. razreda. Zapeli in tekmovali smo s programom štirih pesmi: s slovensko ljudsko Preljubi šent Lenart v priredbi Katje Gruber, s pesmijo Polž skladateljice Katarine Pustinek Rakar, pesem Vsak kavalir skladatelja Matevža Goršiča ter z ljudsko izštevanko En, ten tenera v priredbi Jakoba Ježa.

Za naš tekmovalni nastop smo prejeli odlično srebrno priznanje, z nastopom in vsemi vajami in pripravami pa na tekmovanju pridobili nove pevske izkušnje.

Zborovodkinja Ema Igličar