V nedeljo, 19.5.2019, je v znamenju 70-letnice DMFA Slovenije v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani potekala slavnostna podelitev nagrad tekmovalcem v matematiki, fiziki in astronomiji pod imenom Bistroumi 2019.

Podelitve sta se udeležila petošolec Rok Lavrič in devetošolka Jana Jarc. Rok Lavrič je na državnem matematičnem tekmovanju Kenguru med 550 najboljšimi tekmovalci iz vse Slovenije osvojil izjemno prvo mesto. Tako na šolskem kot na državnem tekmovanju je dosegel vse možne točke. Na državnem tekmovanju je osvojil zlato Vegovo priznanje z nagrado. Jana Jarc pa je prejela diamantnega kenguruja, saj je v vseh devetih letih osvojila vsaj bronasto Vegovo priznanje.

Glavna atrakcija prireditve je bil jubilejni 15. Verižni eksperiment, v katerem je sodelovalo več kot sto učencev različnih slovenskih šol in vrtcev.

Nagrajencema iskreno čestitamo in se že veselimo njunih prihodnjih uspehov!