V okviru projekta EKO ŠOLA smo v mesecu januarju medse povabili goste iz Komunale Novo mesto, da bi učencem 5. in 6. razreda malo več povedali o ločevanju odpadkov. Po krajšem uvodnem predavanju, so učenci ločevali odpadke, spregovorili o odpadni elektronski opremi in vplivu odpadkov na onesnaževanje celotnega okolja. Po besedah predavateljic so si učenci glede poznavanja te teme prislužili pravo PETICO. Po predavanju so učenci z novimi informacijami in znanji oblikovali plakate, ki krasijo naš kotiček. Predavateljicam Komunale se zahvaljujemo za tako prijetno predavanje.

Zakaj je potrebno ločevati odpadke so razmišljali tudi učenci 4.skupine OPB in svoje misli zapisali na plakat in ga prilepili v eko kotiček.

Vabljeni, da si kotiček tudi ogledate.

Maša Mohorko, vodja Eko šole