V torek, 23. 5. 2023, smo imeli učenci 5. razreda ekskurzijo. Potepali smo se po Notranjski. Izpred šole smo krenili ob 7. uri. Pot nas je najprej vodila v Rakov Škocjan, kjer smo si pogledali različne naravne znamenitosti (udarne jame, mali in veliki naravni most, ponikalnico Rak …).

Po malici smo se napotili proti Loški dolini. Ustavili smo se v znameniti cerkvi sv. Volbenka v Zelšah. Za slovenski prostor je posebna zaradi tlorisa v obliki triperesne deteljice in izjemne akustike.

Pot nas je nato vodila do gradu Snežnik. Kustosinja gradu nas je popeljala po prostorih in nam slikovito prikazala življenje na gradu. Gospodje »Snežniški» so bili prvič omenjeni v 13. stoletju. Do danes pa je bil grad že večkrat obnovljen.

Po ogledu gradu smo imeli postanek ob Cerkniškem jezeru, kjer nam je vodička Janja predstavila značilnosti in zanimivosti našega največjega presihajočega jezera.

Prijetno utrujeni in polni novih vtisov smo se ob 15. uri vrnili v Mirno Peč, kjer so nas pred šolo pričakali starši.

Fotografije si lahko ogledate v šolski fotogaleriji.

Petošolci z učiteljicama