V sredo 15.11. 2023 smo na šoli izvedli naravoslovni dan za 7.razred. Učenci so spoznavali vulkane pod različnimi vidiki v različnih delavnicah. Pri geografiji so se seznanili s sestavo Zemlje, njeno vročo sredico, zemeljsko skorjo in tektonskimi ploščami, ki na stikih včasih malo »puščajo«. Pri tehniki so izdelovali makete vulkanov iz mavca, tako so doživeli stožčasto obliko vulkanov mu izdelali dimnik in prostor za magmo in lavo. Pri naravoslovju so uprizarjali kemijske in fizikalne vulkane, kateri so- čeprav so bruhali,- bili precej krotki. Pri delavnici gospodinjstva pa so zamesili testo za vulkanske mafine in opazovali kako vroče bruhajo kar v pečici.  Ohlajene mafine so lahko pojedli pri zadnji uri in zaključili dan s kratkim kvizom.

Fotografije si lahko ogledate v šolski fotogaleriji.

Vodja ND: Zdenka Candellari