V lanskem šolskem letu je na šoli potekal projekt GirlsDoCode. V okviru projekta je bilo izvedenih 22 ur tečajev programiranja, ki se ga je udeležilo 12 učenk 5. in 6. razreda. Namen projekta je povečati zanimanje deklet za tehnologijo in druge STEM poklice, dvigniti nivo digitalne pismenosti med njimi, zmanjšati razlike med spoloma na delovnih mestih v IKT sektorju in ovreči predsodke o dekletih na STEM področju.

V torek, 22. 11. 2023, pa je bilo zaključno srečanje deklic iz vse Slovenije, ki so obiskovale ta tečaj. Iz vsake šole so se udeležile srečanja 4 učenke. Tudi iz naše.

Srečanje je imelo naslov HACKATON. Učenke so se razdelile v skupine in so morale v določenem času poiskati rešitev za dani problem.