V okviru eTwinning projekta »One World – Unique Countries« sodelujoči učenci spoznavajo lokalno okolje svojih partnerskih šol: praznovanja, kulturo, umetnost, kulinariko ter vpliv kraja, časa in geografskih elementov na življenje ljudi. Cilj projekta je oblikovati dejavnosti za učence, ki sodelujejo v mednarodnih skupinah z uporabo orodij, ki omogočajo komunikacijo in skupno urejanje. Vsak mesec sodelujejo pri eni izmed dejavnosti projekta. Začeli so z medsebojnim spoznavanjem; predstavili so sebe in svojo šolo, oblikovali logotip, trenutno raziskujejo praznike in navade lokalnega okolja, ki jih delijo s svojimi vrstniki.

Veselijo se in pripravljajo na praznično videokonferenco, ki bo konec decembra.

Več o delu projekta si lahko ogledate na šolski spletni strani ter na eTwinning portalu.