V četrtek, 7. 12. 2023, je v športni dvorani Loka v Črnomlju potekalo področno prvenstvo za starejše dečke v malem nogometu. Nogometaši OŠ Toneta Pavčka so nastopili v skupini C, skupaj z OŠ Mirna in OŠ Brusnice. Učenci so se v prvi tekmi pomerili z učenci OŠ Mirna. V tekmo so stopili borbeno in zavzeto. Obe ekipi sta si priigrali nekaj priložnosti za zadetek, vendar do tega ni prišlo. Po protinapadu nogometašev OŠ Toneta Pavčka in strelu na gol Aljaža Hrovatiča je OŠ Toneta Pavčka povedla z 1:0. Tak rezultat je bil tudi ob polčasu. V drugem polčasu so se naši nogometaši lepo postavili na igrišču, nadzirali igro v napadu in obrambi in tekmo pripeljali uspešno do zmage. Drugo tekmo so nogometaši OŠ Toneta Pavčka odigrali z vrstniki iz OŠ Brusnice, ki so veljali za prvega favorita turnirja in to na koncu tudi potrdili in postali področni prvaki. Igra naših nogometašev je bila sprva nepovezana, po minuti odmora pa so strnili vrste in po prekršku nad našim igralcem izvedli tudi prosti strel s svoje obrambne polovice. Pri strelu je bil Lovro Duh. Po pisku sodnika je prosti strel izvedel močno in natančno. Žoga je pristala v levem zgornjem kotu gola. To je bil tudi najlepši zadetek turnirja. Žal se je nasprotnik hitro vrnil v igro in po izenačenju tudi povedel z 1:2. Rezultat ob polčasu je bil 1:2. V drugem polčasu se je podobna igra nadaljevala. Priložnosti so se vrstile na eni in na drugi strani. Več od igre so imeli nasprotniki, ki so zadeli še trikrat, naši nogometaši pa enkrat. Matevž Kukman je po prenosu žoge in preigravanju zelo lepo zaključil z zadetkom in nekoliko omilil poraz. Rezultat ob koncu tekme je bil 2:5. V svoji skupini je ekipa OŠ Toneta Pavčka osvojila drugo mesto, skupno pa 4. – 6. mesto na področnem prvenstvu v malem nogometu za starejše dečke. Nastopilo je 9 ekip. Pokazali so obilico nogometnega znanja, žal pa je zmanjkalo tudi kanček nogometnega znanja in sreče. Za OŠ Toneta Pavčka so nastopili: MATEVŽ KUKMAN, LOVRO DUH, ALJAŽ HROVATIČ, ŽIGA KUŽNIK, ANŽE CESAR, JAKOB KREVS, URBAN ROZMAN, GAŠPER BREZAR, LUKA PRIMC, LAN PUGELJ in JURE GAŠPERIČ. Učenci si za borbenost ter tehnično in taktično znanje zaslužijo zelo veliko pohvalo.