ČETRTFINALNO DRŽAVNO TEKMOVANJE V KOŠARKI ZA MLAJŠE DEČKE

V četrtek, 11. 4. 2024, je na naši šoli potekal lep športni dogodek saj smo gostili turnir državnega prvenstva v košarki za mlajše dečke.  Naši fantje so odigrali dve tekmi. Obe tekmi smo izgubili, igrali pa smo proti šolama, kjer velika večina igralcev trenira in redno igra v košarkarskih klubih.

V prvi tekmi smo igrali proti OŠ Savsko naselje iz Ljubljane. Nasprotnik je bil fizično precej močnejši in smo izgubili z rezultatom 29:52. Drugo tekmo smo igrali proti zelo uigrani ekipi OŠ Preserje, ki nas je v prvih dveh tretjinah s svojo kombinatorno igro povsem nadigrala. So pa naši fantje v zadnji tretjini dokazali, da znajo igrati košarko in prednost več kot prepolovili. Za popoln preobrat je zmanjkalo časa in energije. Drugo tekmo smo izgubili z rezultatom 38:56.

Kljub porazoma je 2. mesto na regijskem tekmovanju in uvrstitev na državno prvenstvo lep uspeh in upamo, da ga bomo s trdim delom v naslednjih letih še nadgradili. Naš najboljši igralec in strelec je bil naš kapetan, Vid Gorenc, ki je na dveh tekmah dosegel kar 44 točk.

Za našo šolo so igrali še naslednji učenci: Bine Žmavc (7 točk), Jakob Drenik (5 točk), Andraž Rovšek (3 točke), Nik Mavec (3 točke), Liam Klobučar Mrgole (3 točke), Gal Gorenc (2 točki), Aljaž Jarc, Val Krevs, Maj Povše Žagar, Žan Kebelj in Žan Sluga.

Več fotografij si lahko ogledate v albumu slik.